BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a Globus-bónusz

2004. szeptember 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Globus Rt. szeptember 30-ára tulajdonosi megfeleltetést kért a Keler Rt.-től annak megállapítására, hogy kinek jár bónuszrészvény. A konzervcég tavaszi közgyűlésén az igazgatóság azt javasolta, hogy idén a részvényesek ne készpénzben, hanem részvényben kapják meg az osztalékot. A tavalyi, részvényenként száz forintos (két részletben végrehajtott) kifizetéshez képest csökkent a juttatás, minden tíz meglévő részvény után jár egy új. Igaz, a tavalyi száz forint hangsúlyozottan rendkívüli osztalék volt, a Csabai Konzervgyár sikeres eladásán elért nyereségből juttatott így a társaság a tulajdonosainak. A részvényosztást alaptőke-emelés előzte meg, közgyűlési felhatalmazás alapján a társaság igazgatósága már júliusban „legfeljebb tíz százalékkal” megemelte az alaptőkét. Azért legfeljebb, mert nem minden részvényes rendelkezik tízzel osztható darabszámú papírral, így a maximális 993 664 részvénynél ténylegesen kevesebbet bocsátanak majd ki.
A közel egymillió darab papír persze egyáltalán nem számít kis mennyiségnek a nemrég profitwarningot bejelentett Globus piacán, az alaposan megtépázott, 750 forint körüli árfolyamon is alig napi pár ezer részvény cserél csak gazdát.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet