A tegnapi tőzsdenapi kereskedés fő meghatározója egyértelműen a kora délutáni pénzügyminiszteri bejelentés volt, az addig minimális elmozdulásokat produkáló BUX másodpercek alatt váltott zuhanásba és rövid időn belül több mint 300 ponttal került alacsonyabbra. A BUX végül 11 956 ponton, az előző napi záróértéknél 2,67 százalékkal alacsonyabban zárt. A forgalom szokatlanul nagy volt, meghaladta a 23 milliárd forintot.
Az adóemelésnek köszönhetően érthető módon zuhanó OTP-árfolyam 4160 forinton állt meg a nap végén, 5,88 százalékkal az előző napi árszint alatt. Noha súlyának köszönhetően a BUX-esésben ez a papír játszotta a legnagyobb szerepet, a negatív hangulatból szinte az összes többi részvény kivette részét. Az OTP-vel párhuzamosan zuhanó FHB mellett sem a blue chipek, sem a kisebb társaságok részvényei nem adtak okot örömet befektetőiknek.
A blue chipek piacán, bár az OTP körüli események szinte minden figyelmet magukra vontak, az eladók nem feledkeztek meg a Matáv, a Mol és a Richter eladásáról sem. A Matáv másfél százalékos esés után 800 forinton fejezte be a kereskedést, a Richter-árfolyam ennél valamivel kisebb mértékben csökkent. A legstabilabbnak a Mol bizonyult, de itt is fél százalékot meghaladó volt az árfolyamveszteség.
A nap legnagyobb vesztese meglepő módon nem a bankpapírok közül került ki. A Pannonplast tőle szokatlanul nagy, 430 milliós forgalom mellett kis híján 9 százalékot zuhant, tükrözve a társaság megújulásába vetett hit fogyatkozását. Ehhez képest a Rába vagy a Pannon-Flax árfolyamának 4 százalékos csökkenése nem is volt nagynak mondható.
