Jelentős változásokról döntött a Mol – a gázüzletág miatt a sajtó figyelmének központjába került – szeptember 2-ai igazgatósági ülése. A társaság által kiadott közleményekből kiderült, hogy két a Mol esetében a céget kívülről figyelemmel kísérő részvényesek számára is ismert posztra régi-új ember került. Az olajcég pénzügyi igazgatói székét a korábban a BorsodChemnél, illetve később, már a Mol-csoporton belül a TVK-nál bizonyított Molnár József eddigi tervezési és kontrollingigazgató vette át Michel-Marc Delcommune-től. A kutatás-termelési üzletágat pedig ezentúl Áldott Zoltán vezeti majd, akinek nevéhez köti a piac a Mol nemzetközi szinten is sikeresnek tartott akvizícióit, a Slovnaft és az INA megszerzését, illetve a TVK-ban történt többségi tulajdonszerzést. Kinevezése sokak szerint arra utal, hogy az eddig az upstream területen csak viszonylag óvatosan terjeszkedő Mol a jövőben itt is agresszívabban kíván fellépni. Ő a távozó Bokor Csaba helyét veszi át, akinek a Mol közleménye szerint kiemelt szerepe volt abban, hogy az üzletág eredményességét tekintve a Mol a világ élvonalába került. (A John S. Herold Inc. 201 vállalatot összehasonlító felmérése szerint 2002-ben a Mol a kutatások és a megtalált mezők termelésbe állítása során egy hordó kőolajra fordított költség tekintetében kilencedik a világon, míg a második helyre került Európában.) Michel-Marc Delcommune Bokor Csabával ellentétben nem távozik, ő Áldott Zoltán korábbi posztját átvéve stratégiai és üzletfejlesztési igazgató lesz. Megerősítette az igazgatóság ugyanakkor Simola József humánerőforrás-igazgatói megbízását, aki korábban a Slovnaft-integráció során játszott fontos szerepet.
Döntés született arról is, hogy az eddig 108 milliárd 227 millió 396 ezer 578 forintról megemelik a társaság alaptőkéjét 108 milliárd 618 millió 776 ezer 578 forintra. A kereknek közel sem mondható összeg magyarázata a vezetők ösztönzési rendszerét adó kötvényprogram, amelynek keretében 220 kötvényt nyújtottak be átváltásra 391 ezer 380 részvényért cserébe. (Egyes távozó vezetőktől a Mol időközben 80 kötvényt visszavásárolt.) A részvények korábban meghatározott kibocsátási értéke 5621 forint volt, így a mostani 9 ezer forint körüli árszint alapján elmondható, hogy az ösztönzési rendszer elérte hatását.
