BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több befektetővel is tárgyal a Mol

2004. szeptember 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több befektetővel is tárgyalunk – gyakorlatilag ennyi derült ki a Mol még a szokottnál is szűkszavúbb közleményéből, amelyet a csütörtöki – a gázüzletágra beérkezett ajánlatokat megtárgyaló – igazgatósági ülése után adott ki az olajcég. A közlemény szerint megfelelő számú értékelhető ajánlat érkezett, amelyek alapján a társaság több befektetővel kezdi meg párhuzamosan a tárgyalásokat a gázleányvállalatok részleges értékesítéséről. A cél az, hogy még az év vége előtt aláírt megállapodások szülessenek.
Mindebből szinte a korábbi piaci várakozásokhoz képest semmi új nem derült ki. Hacsak az nem, hogy a nagy pénzt jelentő egyszeri tranzakcióval és dollárban tíz számjegyű bevétellel számoló piaci várakozásokat hűtheti az, hogy most sem lehetett megtudni semmi újat az eddig ismert híreken kívül. Ezek alapján a Gazprom – ők épp tegnap tették közzé, hogy csak a szállítás érdekli őket –, a Gaz de France és a Naftogaz Ukrainy – ők viszont Földgázszállító mellett Földgáztárolóra is figyelnek – érdeklődik még, ráadásul többek csak konzorciumban, viszont nem élt a lehetőséggel a Ruhrgas (E.ON), az RWE, illetve az OMV sem.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet