BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Konzorciumban pályázik a Molnál a Gazprom

2004. szeptember 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol mai igazgatósági ülését megelőzően – ezután az ülés után várható tájékoztatás a gázüzletágra beérkezett ajánlatokról – több potenciális pályázó is nyilvánosságra hozta, hogy adott be ajánlatot. Tegnap a Gazprom és a Gaz de France képviselői nyilatkoztak a Dow Jones hírügynökségnek erről. A Gazprom megerősítette, hogy adott be pályázatot mindegyik felkínált társaságra (a Mol a pályázatot a Földgáztároló Rt., a Földgázszállító Rt. és a Földgázellátó Rt. tulajdoni részeire írta ki), de hozzátette, hogy nem egyedül. A Gaz de France csupán annyit volt hajlandó elárulni, hogy érdeklődik a lehetőség iránt (ez már korábban is ismert volt), de ha visszalépett volna, valószínűleg most ezt újra nem tették volna közzé. Ugyanakkor a korábban stabil érdeklődőnek tekintett Ruhrgas az OMV-hez hasonlóan kilépett a játékból, nem adott be ajánlatot és hasonlóan nyilatkozott az érdeklődők között eddig nem említett RWE is. Rajtuk kívül érdeklődését fejezte ki még a Naftogaz Ukrainy is, közelebbit azonban ettől a cégtől egyelőre nem lehetett megtudni.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet