Jövőre áprilistól március végéig tart a Zwack Unicum Rt. üzleti éve, ezzel az Egis mellett az italgyártó is feliratkozik azon magyar tőzsdei cégek sorába, amelyeknél a naptári és az üzleti év eltér egymástól. Az ügyben a Zwack szeptember 21-ére összehívott rendkívüli közgyűlése fog dönteni. Elfogadás esetén a 2005-ös üzleti év alig három hónapból áll majd – nem világos, hogy ez miként hat az osztalékpolitikára – és a 2005/2006-os üzleti évet majd a 2006. szeptemberi közgyűlés fogja – vélhetően osztalékkal – lezárni.
A döntés hátterében az áll, hogy a Zwack számára a karácsony miatt a negyedik negyedév a legerősebb, és a cég megítélése szerint kiegyensúlyozottabb lenne az egész éves teljesítmény mérése, ha április 1-je lenne a fordulónap. Persze, ez sem teszi egyszerűvé az elemzők életét, ugyanis a másik „nagy szezon” a húsvét, amely mint tudjuk, már kétezer éve változó dátumú ünnep. Ha viszont az egyik évben március végére, a következő évben pedig áprilisra esik, akkor a Zwack üzleti évéből kimaradhat a húsvéti szezon, utána viszont kétszer is beleeshet. Ez legalábbis némi torzítást okozhat a számokban.
A Zwack Rt. tegnap bejelentette, hogy némileg változott a cég tulajdonosi struktúrája. Az Underberg AG és a Z&U Spirituosen GmbH a tulajdonában lévő 10-10 részvényt eladta a társaság fő tulajdonosának, a Peter Zwack und Consorten AG-nek. Utóbbi vállalat így közvetlenül rendelkezik a 2 millió Zwack-részvényből 1 millió egy darabbal. A cég két tulajdonosa – bár erre a közlemény nem tér ki – a Zwack család és az ismert osztrák italgyártó Underberg família.
