Számos ponton változik a Forrás Rt. alapszabálya a társaság szeptember 14-én tartandó közgyűlésén a benyújtott tervezet szerint. A társaság székhelye az Arago Rt. sikeres vételi ajánlata után a tervek szerint a Montevideo utcából átkerül a több Arago-érdekeltségnek is otthont adó Bartók Béla úti épületbe. Az új alapszabály rögzíteni fogja, hogy a Forrás nyilvános társaság, s szélesebb jogkört ad majd az igazgatóságnak a tervezett alaptőke-emelések tekintetében.
Az igazgatóság ezentúl – ha elfogadják az új alapszabályt – a következő években alaposan felpumpálhatja a társaság alaptőkéjét. Elvileg 2009. szeptember 14-ig – azaz a következő 5 évben – összesen 5 milliárd forinttal emelheti meg a jegyzett tőkét, évente maximum egymilliárd forinttal. Ugyanakkor az alapszabály tartalmaz majd ezután is megkötéseket. Az eltérő részvénysorozatokra való tekintettel az alaptőke-emeléshez vagy az alaptőke-emelési jog átengedeséhez a különböző sorozatok részvényeseinek előzetes engedélyére lesz szükség, amelyet sorozatonként egyszerű szótöbbséggel adhatnak meg.
Nem változik az új alapszabályban az elsőbbségi részvények jogállása, azok továbbra is minimum 5 százalékos osztalékra jogosítanak (ha a törzsrészvényre többet fizet a cég, elsőbbségi tulajdonosai is megkapják a többletet), s a kifizetés elmaradása esetén szavazati jogot nyernek.
Az már biztos, hogy a Forrás-törzsrészvények ezen a közgyűlésen nem lesznek tőzsdei kivezetésre ítélve, annak ellenére, hogy az Arago 1200 forinton megtett ajánlata szerint ez korábban a fő tulajdonos szándékában állt. A rendkívüli részvényesi találkozó meghívója augusztus 12-én jelent meg, s az alapszabály biztosította határidőn belül egy részvényes sem élt a lehetőséggel, hogy kivezetés kérdését is felvetesse a napirendi pontok közé. Ennek hiányában viszont nem lehet kezdeményezni a papírok kivezetését.
