BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levelet írt a Molnak Naftogaz

2004. augusztus 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ukrán Naftogaz Ukrainy olaj és gázipari vállalat hétfőn bejelentette, hogy részt kíván venni a Mol gázüzletágának privatizációjában és erről levelet is küldött a magyar olajvállalatnak – közölte a némiképpen ellentmondásos hírt a tegnap az MTI. A privatizációnak nevezett üzletben – már az elnevezés is némiképp furcsa, hiszen a Mol, mint a gázüzletágat alkotó három vállalat kizárólagos tulajdonosa már 88 százalékban magántulajdonban van – az ukrán olajcég részvételi szándéka korábban sem volt titok (NAPI Gazdaság, 2004. július 1. 11–12. oldal). Az ukrán társaságról a hír alapján nem tudni biztosan, hogy adott-e be érvényes ajánlatot vagy nem (az adatszobában ők is ott voltak), és így felsorakozott-e a Ruhrgas, a Gaz de France és a Gazprom mellé ajánlattevőként. Róluk tudni lehet, hogy korábbi bejelentéseik alapján részt kívántak venni a gázüzletág, illetve egyes részterületeinek megvételében.
A korábban szintén pályázni szándékozó OMV viszont a Bloomberg szerint már bejelentette, hogy nem tett ajánlatot, amit az adatszobában lefolytatott vizsgálatai után döntött el. Ez az osztrák olajcég számára vélhetően legalább némi információs hasznot hozott, ugyanakkor az ajánlat elmaradásának indokát nem a tudomásukra jutott adatokkal, hanem azzal indokolták, hogy – vélhetően korábbi vásárlásaiknak köszönhetően – már elegendő vezetékkel rendelkeznek.
A Mol igazgatósága várhatóan szeptember 2-i igazgatósági ülése után hozza nyilvánosságra a három kiszervezett gáztársaság, a Földgáztároló Rt., a Földgázszállító Rt. és a Földgázellátó Rt.-re beadott pályázatokkal kapcsolatos részleteket és az ezzel kapcsolatos álláspontját.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet