Az OTP mellett további két pénzintézet adott be ajánlatot az ötödik legnagyobb szerb bank, a Jubanka 88 százalékos állami részvénycsomagjára – tudósított a Reuters. A belgrádi központú Jubanka iránt korábban nyolc bank érdeklődött, ám – mint arról Mladjan Dinkics pénzügyminiszter tegnapi sajtótájékoztatóján beszámolt – a korábbi rangos mezőnyből csak a Société Générale és a görög Alpha Bank maradt. A miniszter elégedett az érdeklődéssel, várakozása szerint a privatizáció sikeres lesz.
A nem kötelező ajánlatok értékelése után a jelentkezők a bank átvilágításával folytatják, majd megteszik kötelező érvényű ajánlatukat. Amint Dinkics elmondta, az eladás során a vételár lesz a legfőbb szempont, de a foglalkoztatási elképzeléseket és a megajánlott tőkeemelés mértékét is figyelembe veszik az értékeléskor. Arra kérdésre ugyan nem volt hajlandó válaszolni, hogy mekkora bevételt várnak a múlt év végén 217 millió euró mérlegfőösszegű, és – az idén májusban – 116 millió euró saját tőkével rendelkező bank privatizációjából, ám korábbi nyilatkozatok szerint a másik két, még az idén eladni tervezett bankkal (a Novosadskával és a Continental Bankával) együtt mintegy 200 millió eurós bevételre számít a szerb kormány.
Az OTP-nek mindenesetre nem jelentene gondot a százmillió euró körüli vételár, hiszen elemzők mintegy 500 millió eurónyi adózott eredményt várnak az idén a bankcsoporttól.
