BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejelentette az ÁPV a Forrás-eladást

2004. augusztus 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁPV Rt. tegnap a Magyar Tőkepiac című napilapban hivatalosan is bejelentette, hogy elfogadta az Arago Rt. által a Forrás-törzsrészvényekre 1200 forinton tett, augusztus 2-án lezárult nyilvános vételi ajánlatát. Az ÁPV befolyása így 22,2 százalékról nullára csökkent. (Igaz, tulajdonrésze nem, mivel változatlanul birtokában van a portfóliócég osztalékelsőbbségi papírjainak 85 százaléka.) Ez persze nem érhette meglepetésként a piaci szereplőket, hiszen már a nyilvános vételi ajánlat lezárultát követően nyilvánvalóvá vált, mely nagytulajdonosok éltek az Arago-ajánlattal.
A probléma mindössze az, hogy értelmezésünk szerint a tőkepiaci törvény előírásai alapján a privatizációs szervezetnek már régen közzé kellett volna tennie befolyásának csökkenését. A tpt. szerint ugyanis nemcsak annak a tulajdonosnak kell befolyása megváltozását bejelentenie a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének két napon belül – annak közzétételét haladéktalanul kezdeményezve –, amelynek befolyása növekszik, de annak is, amelynek befolyása egy bizonyos, például 5 százalékos küszöb alá csökken. A mulasztás miatt elvileg a PSZÁF akár bírsággal is sújthatná az ÁPV-t, erre azonban ezúttal vélhetően nem kerül sor.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet