BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordosztalékot fizethet az Elmű

2004. augusztus 24. kedd, 18:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A villamosenergia-árrés növekedésével magyarázza gyorsjelentésében a Budapestet ellátó áramszolgáltató, az Elmű profitjának nagymértékű, 39 százalékos növekedését. A közel 12 milliárdos adózás előtti eredmény részvényenként 1940 forintot jelent, ami különlegesen magas profit, ha figyelembe vesszük, hogy a társaság a tavalyi egész év után 1900 forintos osztalékot fizetett. A tavalyi évvel való összehasonlítás persze annyiban csalóka, hogy a társaságnak kedvező áram-árszabályozás tavaly csak a második félévben lépett életbe. Így nem meglepő, hogy az első félévek összehasonlítása ilyen nagy javulást mutat, a második félévek összehasonlítása vélhetően már nem eredményez majd ilyen nagy különbséget. Ezzel együtt a legnagyobb áramszolgáltatótól az év végén rekordosztalék várható, ami indokolja a tőzsdén a gyorsjelentést követő áremelkedést.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet