A villamosenergia-árrés növekedésével magyarázza gyorsjelentésében a Budapestet ellátó áramszolgáltató, az Elmű profitjának nagymértékű, 39 százalékos növekedését. A közel 12 milliárdos adózás előtti eredmény részvényenként 1940 forintot jelent, ami különlegesen magas profit, ha figyelembe vesszük, hogy a társaság a tavalyi egész év után 1900 forintos osztalékot fizetett. A tavalyi évvel való összehasonlítás persze annyiban csalóka, hogy a társaságnak kedvező áram-árszabályozás tavaly csak a második félévben lépett életbe. Így nem meglepő, hogy az első félévek összehasonlítása ilyen nagy javulást mutat, a második félévek összehasonlítása vélhetően már nem eredményez majd ilyen nagy különbséget. Ezzel együtt a legnagyobb áramszolgáltatótól az év végén rekordosztalék várható, ami indokolja a tőzsdén a gyorsjelentést követő áremelkedést.
