BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszapattant a BUX 12 ezerről

2004. augusztus 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csillapodni látszik a gyorsjelentések okozta befektetési kedv, az előző napi csúcs után tegnapra csökkenésbe váltott a BUX. A kereskedés elején, ahogy kedden is, ugyan még a 12 ezer pontos határt is sikerült átlépnie a mutatónak, innen azonban lefelé vezetett az útja, s végül 31 pontos mínusszal zárt. Mindez meglehetősen alacsony – 4,6 milliárd forintos – forgalom mellett következett be.
A legnagyobb értékben a megszokott módon az OTP részvénye cserélt gazdát. A bankrészvénynek a gyorsjelentés megjelenése óta kapott lendülete megtört, és árfolyama bár megközelítette, elérni nem tudta a 4500 forintos szintet, a kereskedés végére pedig már a 4400 forintot sem tudta megtartani.
A szintén élénk érdeklődést kiváltó Richter piacán kiegyenlítettebb volt a kereslet és a kínálat, némi napközbeni ingadozás ellenére a gyógyszerrészvény végül az előző napival megegyező árfolyamon fejezte be a kereskedést.
Alig változott viszont a többi blue chip árfolyama, a Mol megmaradt az előző nap is jellemző 8600 forintos árfolyam közelében, de meghaladni ezt a szintet a napi csúcson sem tudta. A Matáv kurzusa 815 forintig emelkedett.
Töretlenül folytatta az újabb árfolyamcsúcsok megdöntését az FHB, bankrészvény 9350 forinton, napi maximum közelében zárta a tőzsdenapot. Az Egis a Richterhez hasonlóan stabilan tartotta az árát. Az áramszolgáltatók közül tőle szokatlan nagy forgalmával – de gyakorlatilag változatlan árral – tűnt ki az ÉMÁSZ, miközben majd két százalékot vesztett árfolyamából az Elmü részvénye. A kivezetés előtt álló ÉDÁSZ viszont több mint 7,5 százalékkal erősödött, igaz, kevesebb mint 3,5 milliós forgalom mellett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet