Az első félévben veszteséges volt, s a másodikban is jó eséllyel az lesz a Csepel Holding Rt. A társaság gyorsjelentése szerint ugyan a tavalyinál magasabb árbevételt sikerült az első félévben elérni, azonban a növekvő forgalomhoz nagyobb, 175 millió forintos csoportszintű veszteség párosult. A mínusz nagy részét egyébként – immár ötödik éve – az aktív tőkekonszolidációs különbözet leírása okozza a társaságnak. A leányvállalatok értékének a saját tőkének megfelelő szintre csökkentése félévenként 136 millió forint mínuszt jelent a gépipari csoportnak.
Aggasztóbb, hogy e tétel nélkül is mínuszos volt a Csepel, a leíráson felül 40 millió forintot tett ki a veszteség. A szerszámgéppiac visszaesését alaposan megszenvedő cég egyébként főleg belföldön erősít. Jelentése szerint a második félévre már komoly megrendeléseket sikerült szerezniük a vevőorientált automata CNC gépsorok piacán. Ennek köszönhetően a Csepel szerint a második féléves árbevétel a tavalyihoz képest mintegy 100 millió forinttal lesz magasabb.
A tavaszi bejelentés óta egyébként nem történt jelentősebb változás a csoport tulajdonosi struktúrájában. Akkor a cég arról tájékoztatta befektetőit, hogy a szingapúri fő tulajdonos Excel Machine Tools nevében eljáró hitelezői jogi igazgatás szerződést kötött egy befektetővel többek között a Csepel-részvények értékesítésére is. Azonban hogy a bonyolult tranzakciósorozat megvalósuljon, akkor még számos fórum jóváhagyására szükség volt. A hitelezők által irányított anyavállalatról azóta az egyetlen érdemi információ mindössze annyi, hogy a „csődbiztos” szerepét betöltő jogi menedzsment megbízatását újra meghosszabbították.
