Bár a második negyedévben a tavalyinál nagyobb nyereséget termelt a Globus, a békéscsabai cégeladás kieső eredménye miatt zuhant a féléves eredménye az egy évvel korábbihoz képest. A tavalyi 921 millió forintról 51 millióra eső eredményhez most már árbevétel-csökkenés is járult, ami aggasztó annak fényében, hogy immár a Globus Polskát is konszolidálja a csoport. A gyenge dollárt és a kukorica alapú termékeknél jelentkező versenyt megsínylették az exporteladások. A gyorsjelentéshez így profit warningot is csatolt a menedzsment, e szerint a várt 1,3–1,5 milliárdos nyereség helyett csak 500–800 millió forintot hozhat idén a csoport.
