Ha csak egy-két órácskára is, pénteken a déli órákban 250 forint környékére erősödött az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, amit külföldi devizák hatásával magyaráznak, hiszen más, régiónkhoz tartozó országokban is gyengültek a nemzeti fizetőeszközök. Délutánra azután lecsillapodtak a kedélyek, az árfolyam visszatért 248,20–248,30 forintra, ami ugyan 40–60 fillérrel magasabb a csütörtök délutáni értéknél, de alig magasabb a csütörtök kora esti adatoknál. A dollár délután 201 forint körül járt, ami 1–1,5 forinttal volt lejjebb az egy nappal korábbinál.
A piacok várják az MNB monetáris tanácsának mai kamatdöntését, ráadásul pénteken rendszerint amúgy is kisebbek a mozgások. Így nem meglepő, hogy az állampapír-piaci referenciahozamok csak kismértékben, 1–4 bázisponttal mozdultak el, azt viszont egyöntetűen felfelé. A bankközi forintpiacon likviditáshiány jelei mutatkoznak, ami nem meglepő azután, hogy kedden kimagaslóan nagy összeget helyeztek el a jegybanknál. Így az egynapos kamatok a jegybanki alapkamat felett, 11,80 százalék körül jártak pénteken is. A hosszabb lejáratok kamata az állampapírpiachoz hasonlóan kamatcsökkentési várakozást tükröz, mégpedig inkább 50, mint 25 bázispontosat.
