BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kellemetlen meglepetés a Dédásztól és a Titásztól

2004. augusztus 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Émász helyett most úgy tűnik, az E.ON kisebb áramszolgáltatói okoztak kellemetlen meglepetést a még megmaradt kisrészvényeseknek (a nagyrészvényes számára ez nyilván nem meglepetés). Már a Dédász 884 milliós eredménye is alig fele a tavalyi első félévinek, ami alig 295 forintos adó előtti részvényenkénti eredményt jelent, de a Titász még ennél is sokkal rosszabbul teljesített. A tiszántúli cég 138,3 milliós nyereséget ért el adózás előtt, ami a tavalyi 1,3 milliárdhoz viszonyítva közel 90 százalékos csökkenést jelent. A meglehetősen szűkszavú jelentésekből nehezen kivehető, hogy miért is következett be a többi áramszolgáltatóra, még a szintén E.ON-tulajdonú Édászra sem jellemző eredményromlás, mindenesetre úgy tűnik, a tavalyi áramár-szabályozás nem igazán kedvezett a két – a tőzsdétől szintén búcsúzó – társaságnak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet