BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó félévvel búcsúzik az Édász

2004. augusztus 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jól zárta utolsó tőzsdei félévét az Édász, a tőzsdéről kivonulni szándékozó áramcég 5,2 milliárdos eredménye 28,7 százalékos növekedést jelent a tavalyi első félévhez képest. Az eddig 1111 forintos részvényenkénti – adó előtti – nyereséget, a tavalyi év után 1330 forintos osztalékot fizető társaságnak a villamosenergia-értékesítés jelentős csökkenése mellett sikeült növelnie profitját. Ez, akárcsak a többi áramszolgáltatónál, az árampiac megnyitásának köszönhető, s elsősorban a teljesítménydíjas fogyasztás nagymértékű csökkenésének tudható be. Érdekes azonban, hogy az Édásznál eközben a lakossági fogyasztás is csökkent, ellentétben például az Elművel.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet