BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén újra lehet osztalék az Émásznál

2004. augusztus 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, jól megy az RWE tulajdonú áramszolgáltatóknak, az Émász a tavalyi első féléves vesztesége után az idén 2,19 milliárd forintos profitot termelt. Ez részvényenként – adó előtt – 717 forintos eredményt jelent, ami ha a második félévben rendkívüli esemény nem történik, már bőven adhat lehetőséget osztalékfizetésre is. A nagy változás oka igazából vélhetően nem az idei első félévben keresendő, inkább abban hogy az összehasonlításul szolgáló tavalyi első félévben az Észak-magyarországi Áramszolgáltatónak nagy veszteségeket kellett elkönyvelnie a területén található nagyipari fogyasztók, így elsősorban a DAM miatt. Ez az idei évben már nem terhelte a céget, így lehetősége adódott reális teljesítményt nyújtani.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet