Úgy tűnik, jól megy az RWE tulajdonú áramszolgáltatóknak, az Émász a tavalyi első féléves vesztesége után az idén 2,19 milliárd forintos profitot termelt. Ez részvényenként – adó előtt – 717 forintos eredményt jelent, ami ha a második félévben rendkívüli esemény nem történik, már bőven adhat lehetőséget osztalékfizetésre is. A nagy változás oka igazából vélhetően nem az idei első félévben keresendő, inkább abban hogy az összehasonlításul szolgáló tavalyi első félévben az Észak-magyarországi Áramszolgáltatónak nagy veszteségeket kellett elkönyvelnie a területén található nagyipari fogyasztók, így elsősorban a DAM miatt. Ez az idei évben már nem terhelte a céget, így lehetősége adódott reális teljesítményt nyújtani.
