BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebbet vesztett a Domus

2004. augusztus 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csökkenő árbevételről, de ennek ellenére is mérséklődő első féléves veszteségről számolt be a Domus gyorsjelentése. A négyszázalékos bevételcsökkenés egy része a cég szerint részben még egy tavalyi boltbezárás következménye. Másrészt viszont a jelek szerint az EU-csatlakozásra sok fogyasztó vásárlásainak elhalasztásával reagált, legalábbis a bútorfronton. A társaság két nagy szórólapakcióval próbálta a vevőket magához csalogatni. Míg az első nem járt különösebb sikerrel, a második, a májusi, már igen. Ezt látszik alátámasztani, hogy a Domus forgalma öt hónapos pangás után júniusban ugrott meg igazán.
A bevételcsökkenéssel párhuzamosan a cég költségei kis mértékben emelkedtek, így az üzemi veszteség 103-ról 109 millió forintra nőtt az előző év hasonló időszakához képest. Részben az egyébként növekvő súlyú importcikkek árával (árfolyamváltozásokkal), részben a kamatkiadásokkal magyarázza a jelentés, hogy javult a pénzügyi műveletek eredménye, így az adózott eredmény 111 millió helyett csak 92 millió forintos veszteséget mutatott az idén. (A társaság az első félévet rendszerint veszteséggel zárja, de az egész éveket tekintve sok éve stabilan nyereséges.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet