Szokatlanul sok pénz, 373,42 milliárd forint áramlott kedden az MNB kéthetes betétjébe, az aktuális, 11,5 százalékos alapkamat mellett, miközben csak 131,17 milliárd forint szabadul fel onnét. Így a betétállomány 547,57 milliárd forintra emelkedett. A jelenség hátterében például az állhat, hogy az állampapír-hozamok az utóbbi időben csökkentek, már a három hónapos referenciahozam sem haladja meg az évi 11 százalékot, így jobban megérheti a jegybanki betétet választani. Még akkor is, ha jövő hétfőn sokan kamatcsökkentésre számítanak. A piac ezzel kapcsolatban nagy várakozással tekint már a mai inflációs adat elé is.
Az állampapírhozamok egyébként kedden újult erővel csökkentek, különösen a jegybanki kamatok által befolyásolt rövidebb futamidőknél, ahol a változás 13–15 bázispont is volt. A hároméves mutató nyolc bázisponttal ment lejjebb, a sokéveseké ennél alacsonyabb mértékben. A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a 35 milliárdnyi papírra 97 milliárdnyi ajánlat érkezett, az átlaghozam 11,10 százalék volt.
A bankközi devizapiacon az euró árfolyama nap közben általában 246,40 és 247 forint között mozgott, késő délután azonban kissé tovább emelkedett, és öt óra után 247,30 körül járt. Mindez csak kevéssel jelent magasabb árfolyamot a hétfői 246–246,50 forintnál. A dollár szokatlanul stabil volt, ami Fed-kamatdöntés előtt nem meglepő, általában 201 forint körüli összeget kellett érte adni, akárcsak hétfőn, de késő délután már 200,5 forintot jeleztek a monitorok. A bankközi forintpiacon az overnight kamat 10,9–11,1 százalék volt, nagyjából megegyezett az egy nappal korábbival.
