Közepes, 7,2 milliárd forintot alig meghaladó részvényforgalom mellett eséssel kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsdén. Az index 33 ponttal csökkenve 11 390 ponton fejezte be a kereskedést. A parkett blue chipjei kivétel nélkül estek.
A főszerep egyértelműen az OTP-é volt 4 milliárd forintot meghaladó forgalmával, a legnagyobb magyar bank részvényei a viszonylag kedvező eredményvárakozások ellenére több mint egy hete szinte folyamatosan esnek, az elmúlt két tőzsdenapon már a 4100 forintos szint feletti árak is jónak számítanak a kereskedés során. A tegnapi 4092 forintos záróár közel másfél százalékos csökkenést jelent.
A szintén viszonylag élénk forgalmú Mol már kisebb mértékben esett, ami érthető is, ha figyelembe vesszük, hogy tőle egészen kiemelkedő eredményre számítanak az elemzők. Ennek ellenére a rossz hangulatot mutatja, hogy még a mostanában a parkett sztárpapírjának számító olajrészvény ára is majd egy százalékkal csökkent.
Visszaesett a gyógyszeripar is, a közelgő privatizáció miatt 20 ezer fölé tartósan emelkedni nem tudó Richter ára másfél százalékkal, az Egis pedig még ennél is többel csökkent. A blue chipek közül a legnagyobb vesztes mégis a Matáv lett, mely szokatlanul alacsony forgalommal és több mint 2 százalékos eséssel a legrosszabbul szerepelt a nagyok közül.
A kisebb társaságok részvényei között már néhány nyertes is akadt. Több mint 3 százalékkal javult a Forrás törzs és a TVK árfolyama, a Fotex ára 2,7 százalékkal lett magasabb a péntekinél. Vesztesek ugyanakkor itt is akadtak, mint például a Danubius, közel kétszázalékos eséssel.
