A magyar állam mint a kárpótlási jegyek kibocsátója nevében a pénzügyminiszter csütörtökön kérelmezte az I és az S betűjelű kárpótlási jegyek tőzsdei bevezetését. (Sorozatról hivatalosan nem lehet beszélni, mert a jegyek betűjelzéstől függetlenül azonos jogokat testesítenek meg.) A tőzsde vezetése szokatlanul gyorsan, már a következő napon döntött is a kérelemről, és augusztus 9-i hatállyal engedélyezte az I és S jegyek bevezetését.
Ezek közül I jelű jegyeket még senki sem látta saját szemével, de - állítólag - lehet, hogy bizonyos határozatok szólnak I betűjelű jegyekre. Az S-ből 10 milliárd forint címletértékűt nyomtattak régebben, ám ezek közül csak 10 milliónyi (kizárólag ötezres címletekben) került ki a kárpótoltakhoz. Ezek zömét is bevonták a Forrás-csere nyomán. Mint ismeretes, az eddig kiadott mintegy 140 milliárd forint címletértékű kárpótlási jegy (a pontos számot alighanem senki sem tudja) A-H, J-N, P és R betűjelzéssel került forgalomba, betűnként nagyjából 10 milliárdnyi. (Néhány milliárdot ezek szerint fel sem vettek.) Ebből a mennyiségből kevesebb, mint félmilliárd forintnyi képezi a tőzsdei forgalom alapját, ez az a mennyiség, amelyet az SBB most átad a Kelernek.
A kárpótlási jegyek összegyűjtését az Erste, központi letéti őrzését a Keler fogja végezni mától. Az Erstéhez bármilyen sorozatú jegyeket be lehet szállítani, de a Kelerből ki - az Erste közvetítésével - már csak az új, S betűjelű jegyek juthatnak. (A kiszállítás borsos ára miatt eddig sem volt gyakori.) Így a Keler már csak S jelű jegyeket fog nyilvántartani, igaz, azokból ezres, ötezres és tízezres címleteket is.
A befektetők és egyéb jegytulajdonosok mindebből semmit sem vesznek észre, a jegyek tőzsdei forgalma mától ugyanúgy - várhatóan ugyanolyan lanyhán - zajlik, mint eddig. A tőzsde legalábbis statisztikai értelemben jól jár a jeggyel: a BÉT kapitalizációjában a jegy a két új sorozat bevezetése után 160 millió darabbal számít be az aktuális árfolyamon (ez csaknem 190 milliárd forint), miközben a tényleges forgalomban lévő jegymennyiség árfolyamértéken nem ér többet félmilliárd forintnál.
