Összesítve valószínűleg rekorderedményről számolnak majd be a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett társaságok a következő napokban, elsősorban a blue chipeknek köszönhetően. A gyorsjelentési szezon két zsúfolt napja péntek és jövő hétfő lesz. Az egyelőre viszonylag kevés számú elemzői előrejelzésből számított konszenzus alapján a piac minden eddiginél magasabb Mol-eredményt vár az első félévben, az OTP-től pedig az eddig is dinamikus eredménybővülés gyorsulására számítanak.
Az olajipari cég nettó nyereségét 83,4 milliárd forintra teszik a szakemberek. Az első féléves, részvényenként több mint 800 forintos remélt profit elsősorban a magas olajáraknak és a nagy finomítói marzsoknak lesz köszönhető az elemzők szerint. A bolgár DSK bankot a tavalyi harmadik negyedévtől konszolidáló OTP profitja is ugrásszerű növekedést mutathat majd. A bankcsoport az első félévben a várakozások alapján 63 milliárd forintot meghaladó nettó nyereséget termelt, ez a tavalyi másfélszeresére rúgna. A nagy nyereségtömeget előállító cégek közül előreláthatóan a Matáv fog eredménycsökkenésről számot adni (csütörtökön), a 4,5 milliárdos becsült romlásból mintegy 3 milliárd a Westel márkanév leírásából adódhat a távközlési cégnél.
Az újonc FHB is a nagy nyertesek táborát gyarapíthatja, a holnap jelentő pénzintézet profitja 138 százalékkal haladhatja meg a tavaly ilyenkor - még nem tőzsdei cégként - termelt 1,3 milliárd forintot. A középmezőnyben fordulat következett be a Danubius gazdálkodásában, a kétmilliárdot meghaladó tavalyi veszteség után az idei első hat hónapban félmilliárd forintos adó előtti nyereséget érhetett el a szállodacég. A NABI-nál is javulás jeleit vélik felfedezni a szakemberek, a buszgyártó cégnél ez egyelőre azonban csak annyit jelenthet, hogy a tavalyinak a negyedére esett a veszteség. A Rába gazdálkodása viszont pozitívba fordulhatott, igaz, ez a plusz sem üzemi szinten termelődött az elemzők szerint, akik inkább a fedezeti ügyletektől várják a pozitív eredményt.
Összességében a vállalati profitok alapján meglehetősen kedvező képet mutat a magyar piac a befektetőknek. A félévre várt nyereségek kielégítő választ adhatnak a kérdésre, hogy miért emelkedett idén év eleje óta több mint 20 százalékot a BUX. Ha a cégek gyorsjelentései hozzák a kedvező várakozásokat, a kérdés már csak az, hogy ez megfelelő muníciót szolgáltat-e a további jó teljesítményhez.
