BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén nem adják a Molt

2004. augusztus 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén már nem tervezik eladni az állami kézben levő Mol-részvényeket – derült ki az ÁPV Rt. tegnap tartott sajtótájékoztatóján. Amint Kamarás Miklós, az ÁPV Rt. vezérigazgatója elmondta, az idei tervekben nem szerepel a 11,8 százalékos csomag értékesítése. Ehhez Draskovics Tibor pénzügyminiszter újságírói kérdésre csak annyit tett hozzá, hogy ha itt lesz az ideje, el fogják adni a részvényeket.
A nyilatkozatból semmilyen alapvetően új információ nem derült ki, a Mol-csomag idei értékesítéséről eddig sem volt szó, hiszen már a 2003-as tanácsadói pályázat is 2005 végéig szóló értékesítéssel számolt (NAPI Gazdaság, 2003. július 7., 8. oldal). Ráadásul a várakozás a költségvetés számára – úgy tűnik – pozitív hozadékú, hiszen az előző februári eladás óta jelentősen emelkedett az árfolyam. Más kérdés, hogy eddig nem is tehetett mást az ÁPV Rt., mint hogy várt, hiszen a február 17-i nemzetközi értékesítéskor 180 napos eladási moratóriumot vállalt, amely a napokban jár le. Mindezek ismeretében nem meglepő, hogy a moratórium lejárta ellenére a piac sem számol egy esetleges hirtelen idei értékesítéssel (bár az ÁPV Rt. egyszer már megmutatta, hogy képes meglepetést okozni). Legalábbis a csúcson levő árfolyam mindenképpen erre utal.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet