BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NABI-buszokat rendelt Miami

2004. augusztus 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NABI Rt. tegnapi bejelentése szerint a Miami-Dade Transit közlekedési vállalat 70 darab alacsony padlójú buszt rendelt a társaságtól. A mostani megrendelés egy korábbi üzlet opciós része. A 2005 harmadik negyedévében leszállítandó buszok vételára összesen 21,5 millió dollár. Miami eddig is a NABI nagyobb megrendelői közé tartozott, eddig összesen több mint 600 különböző méretű és típusú buszt rendelt a buszgyártó társaságtól.
A NABI az első félévben korábbi bejelentése szerint 586 buszt értékesített, ami 10 darabbal kevesebb az egy évvel korábbinál. Az első féléves buszértékesítés bejelentésével egyidejűleg a társaság közölte azt is, hogy éves szinten 1200 darab busz eladásával számol. Ugyanakkor a menedzsment tavasszal még jóval 1300 fölötti darabszámot prognosztizált az idei évre. A buszgyártó cég várhatóan augusztus 13-án teszi közzé első féléves adatait. Az eddig készült elemzői előrejelzések szerint a tavalyi első féléves 10 millió dolláros veszteség az idei hat hónapban 4 millió dolláros mínuszra olvadt, ami 3 millió dollár fölötti veszteséget jelent az április–júniusi időszakra.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet