BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindulhatnak a Mol–PKN tárgyalások

2004. augusztus 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„A Nafta Polska jelzése kellene ahhoz, hogy a Mollal a tárgyalások újrakezdését javasoljuk. Úgy gondolom, ilyen javaslat megtételére akár még az augusztusi részvényesi közgyűlés előtt sor kerülhet” – jelentette ki a PKN Orlen új vezérigazgatója, Jacek Walczykowski alig néhány nappal azután, hogy elfoglalta Zbigniew Wróbel helyét a PKN Orlen élén. A vezérigazgató a vezető lengyel gazdasági lapnak, a Rzeczpospolitának adta a nyilatkozatot, ugyanannak a lapnak, amely saját meg nem erősített értesülésére hivatkozva éppen az elmúlt héten írta meg, hogy a Conoco is jelentkezett új érdeklődőként a PKN Orlen iránt.
Az immár harmadik éve érkező lengyel nyilatkozatokat persze érdemes fenntartásokkal kezelni, ugyanakkor mindenképpen érdekes, hogy úgy tűnik, a Mol által sokszor hangoztatott üzleti racionalitás az új lengyel vezetés számára is vonzó lehet. Ha ez igaz, és ez a nyilatkozat is ezt támasztja alá, lehetséges, hogy a korábban sokak által már végleg eltemetett Mol–PKN egyesülés ötlete újra feltámad és egyszer talán még lesz is belőle valami.
A lengyel elhatározás mellett ugyanakkor a Mol pozitív hozzáállására is szükség lesz. Ez Hernádi Zsolt Mol-elnök korábbi nyilatkozatai szerint megvan, de ennek feltétele, hogy a PKN-ben minden részvényesnek azonos jogai legyenek. A lengyel állam ne akarjon magának olyan pluszbefolyást, amelyet jelenleg közvetlen és közvetett úton birtokolt 33 százaléka és a más részvényeseket korlátozó 10 százalékos szavazati korlát biztosít neki. Az állam befolyásának tehát csökkennie kell, hogy a Mol partner lehessen.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet