A BÉT új elnöke, Szalay-Berzeviczy Attila Horváth Zsolt vezérigazgató kíséretében tegnap az MNB elnökénél tett bemutatkozó látogatást. A tőzsde vezetői tájékoztatást adtak a tulajdonosváltás óta eltelt két hónap fejleményeiről, a brüsszeli versenyhivatal folyamatban lévő eljárásáról és a két tőzsde integrációs folyamatáról. A BÉT vezetői ismertették a tavaly indult befektetői szemléletformáló kampány stratégiáját is. Járai Zsigmond - mint lapunknak a tőzsde elnöke elmondta - kifejezetten pozitívan fogadta a tájékoztatását és érdeklődéssel hallgatta a BÉT regionális szerepére vonatkozó elképzeléseit.
Szóba került a Keler Rt. jövője is. Ennek kapcsán a jegybank elnöke hangsúlyozta, hogy az elszámolóház sorsáról a BÉT vezetésével együttműködve dönt majd az MNB. A bemutatkozó látogatások sora - lapunk információja szerint - ma a PSZÁF elnökénél, holnap pedig a pénzügyminiszternél folytatódik.
