BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MNB-BÉT elnöki találkozó

2004. augusztus 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT új elnöke, Szalay-Berzeviczy Attila Horváth Zsolt vezérigazgató kíséretében tegnap az MNB elnökénél tett bemutatkozó látogatást. A tőzsde vezetői tájékoztatást adtak a tulajdonosváltás óta eltelt két hónap fejleményeiről, a brüsszeli versenyhivatal folyamatban lévő eljárásáról és a két tőzsde integrációs folyamatáról. A BÉT vezetői ismertették a tavaly indult befektetői szemléletformáló kampány stratégiáját is. Járai Zsigmond - mint lapunknak a tőzsde elnöke elmondta - kifejezetten pozitívan fogadta a tájékoztatását és érdeklődéssel hallgatta a BÉT regionális szerepére vonatkozó elképzeléseit.
Szóba került a Keler Rt. jövője is. Ennek kapcsán a jegybank elnöke hangsúlyozta, hogy az elszámolóház sorsáról a BÉT vezetésével együttműködve dönt majd az MNB. A bemutatkozó látogatások sora - lapunk információja szerint - ma a PSZÁF elnökénél, holnap pedig a pénzügyminiszternél folytatódik.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet