A Rába Rt. tegnapi bejelentése szerint lezárult a társaság részvényeinek dematerializációja. A fizikai Rába-papírokat augusztus 2-i határidővel érvénytelenné nyilvánította a cég. A be nem nyújtott részvények helyett kibocsátott új értékpapírokat a társaság hat hónapon belül a Budapesti Értéktőzsdén értékesíti, és a fizikai részvények tulajdonosai a befolyó ellenértékre tarthatnak igényt. Az eladások persze nem nagyon fogják megrengetni a Rába árfolyamát a tőzsdén, hiszen mindössze 5370 darabot nem cseréltek át a gyűjtők körében is keresett fizikai papírokból a tulajdonosaik.
