BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Arago nem tervez osztalékot

2004. augusztus 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Arago Rt. a tegnapelőtt zárult Forrás-ajánlat során összesen 1 millió 692 ezer 435 törzsrészvényt vásárolt meg 1800 forintos árfolyamon, összesen 2 milliárd 31 millió forintért - közölte a NAPI Gazdaság érdeklődésére Gránicz János, az Arago Rt. vezérigazgatója. Ezzel az ajánlat előtti 32,95 százalékos szavazati részesedése 66,78 százalékra nőtt. (A Forrás 9 millió részvényéből a 4 millió elsőbbségi nem jogosít szavazásra, ezekre nem is terjedt ki az ajánlat.)
Az Arago Forrással kapcsolatos szándékaira a nyilvános ajánlat egyik melléklete utal. Ebből kiderül, hogy ha az Arago közvetlen irányítást biztosító befolyást szerez a Forrás felett (ehhez 75 százalék kellett volna), kezdeményezi a részvények tőzsdei kivezetését. Egy ilyen lépés persze most is elképzelhető, ha e kérdésben a 25,12 százalékkal bíró és az ajánlatot el nem fogadó Bartalus Invest, Nobilis Kristóf befektetőcége az Aragóval együtt szavaz a szeptemberre várható közgyűlésen, ám erre pillanatnyilag kicsi az esély. A rendkívüli közgyűlésen az Arago tervei szerint a működés racionalizálásával kapcsolatos kérdések is felvetődnek, a Forrás - megfigyelők szerint - a jövőben az Arago infrastruktúrájára támaszkodva „áramvonalasabb” szervezetben kezelhetné vagyonát.
A nyilvános ajánlat melléklete utal arra is, „lehetséges, hogy a Forrás-törzsrészvénytulajdonosok a közeljövőben a különböző befektetések ütemezése miatt nem részesülnek osztalékban”. Ismerve az Arago eddigi gyakorlatát, a megmaradt részvényesek osztalékra való esélye fordítottan aránylik a kisrészvényesek részarányához. Így a Forrás idei 450 milliós osztalékfizetése után jövőre alighanem csak az elsőbbségi részvényesek számíthatnak 200 millió forint kifizetésére.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet