BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júliusban tovább csökkent a tőzsde forgalma

A nyár az EU-ban is nyár - derül ki a Budapesti Értéktőzsde júliusi forgalmi adataiból. A részvénypiacon 258 milliárd forint értékben kötöttek, vagyis kevesebbet, mint egy évvel ezelőtt.

2004. augusztus 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde azonnali piacán júliusban – duplikáltan számítva – 295 milliárd forint értékben üzleteltek a brókerek. A részvényforgalom az egy évvel korábbi 277 milliárd forint után 258 milliárdot tett ki, vagyis folytatódott a júniusban kezdődött visszaesés. Pedig az év eleje még ígéretesen alakult, a legnagyobb forgalmú márciusban például a részvénypiaci üzletek meghaladták a 600 milliárdot, amire három éve nem volt példa. A részvénypiaci brókerrangsorban az Erste őrzi vezető helyét, a második és harmadik helyen viszont helycsere történt, a Concorde lett a második, nem is kevéssel, kilencmilliárddal leelőzve a Cashline-t. A K&H nem sokkal lemaradva lett negyedik, az ötödik HVB után viszont méretes szakadék következik. Állampapírban a Raiffeisen és a Concorde ért el milliárdon felüli teljesítményt, egyéb értékpapírokban (kárpótlási jegy, befektetési jegyek) pedig a K&H jeleskedett. A határidős piacon részvényekre 96, BUX-ra 45 milliárd forint értékben születtek kötések. A részvényeknél a Cashline szorgoskodott, mögötte a Takarékbankot megelőzve az Erste végzett. Az indexben szokás szerint a Buda-Cash volt az első a Concorde és a Quaestor előtt. A BÉT határidős devizapiacán 529 ezer kontraktus forgalmat bonyolítottak, itt Erste, Buda-Cash, OTP volt a sorrend.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet