BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol megvenné a Shell Romaniát

2004. augusztus 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol újrakezdte a tárgyalásokat a brit-holland Shell 58 romániai üzemanyagtöltő-állomásának megvásárlásáról - írja a román Ziarul Financiar (ZF)gazdasági lap, piaci forrásokra hivatkozva. A Mol a már korábban is felröppent hírt nem kommentálta, ugyanakkor Robák Károly, a Mol Romania Petroleum Products ügyvezető igazgatója úgy fogalmazott, hogy cége új egységek építésével gyarapítja benzinkúthálózatát, de egyéb lehetőségként meglévő állomások és kisebb hálózatok megvásárlása is nyitva áll. A román lap szerint a Mol számára igen fontos lenne az 58 állomás megvásárlása, ami megfigyelők szerint mintegy 70 millió dollárba kerülhet. Ezzel kapcsolatban a lap említést tesz a Mol és a Shell korábbi romániai üzletéről, amikor a Mol 23 kutat vásárolt meg, meg nem erősített piaci hírek szerint 20-25 millió dollár körüli összegért. Az üzlet a magyar olajtársaság részéről logikus reakció lenne arra, hogy a OMV bevásárolta magát a Petromba és már a korábbi hír sem volt alaptalan, csak akkor Kósza Aliz, a Mol román leányvállalata vezetőjének távozása miatt szenvedett késedelmet. A Shell Romania SRL egyébként korábban folyamatosan veszteséges volt, javuló tendencia az elmúlt évtől figyelhető meg (1999-ben 13,2 millió, 2,8 millió dollár 2000-ben, 3,8 millió 2001-ben és még 2002-ben 100 ezer dollár volt a veszteség a ZF szerint). Romániában egyébként 600 kútja van a Petromnak, a Lukoilnak és a Rompetrolnak, utánuk a Mol következik 74 állomással, majd a Shell a szóban forgó 58 és az OMV, illetve az Agip. Románia összesen mintegy 2000 kútjából a többi magánkézben üzemel.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet