Bár a pénteki tengerentúli veszteségek és a bizonytalankodó európai tőzsdék nem vetítettek előre túl sok jót, a BUX folyamatos napon belüli erősödés után mégis egyszázalékos pluszban kezdte a hetet. Az index nyitás után ugyan még 11 468 pontig esett, innen viszont töretlen volt az út felfelé, és záráskor már 11 602 ponton állt. A forgalom továbbra is nyári, nem érte el a négymilliárd forintot sem.
A nap sztárja a Richter papírja volt, amit piaci pletykák szerint azért vásároltak ilyen intenzíven a befektetők, mert „jók lesznek a számai”. Akár ezért, akár nem, a gyógyszergyártó részvénye 870 forinttal száguldott fel, vagyis 4,6 százalékos emelkedéssel kezdte a hetet. Ezzel ellentétesen alakult a Matáv kereskedése: a kezdetben még 840 forint felett forgó részvényt a nap végén már 820 forinton is adták, ami 2,2 százalékos gyengülés péntekhez képest.
A Mol nagyon alacsony forgalom mellett 8350 forintra erősödött, míg az OTP 80 forinttal drágulva, 4310 forinton fejezte be a kereskedést.
A vezető papírok piacán kívül nem sok izgalmas történt a tőzsdén. Az újabb megrendelésekről beszámoló NABI alacsony forgalom mellett három százalékkal ment föl, míg a Rába két százalékot veszített értékéből. Tovább csökkent a Synergon árfolyama és a Graphisoft is visszacsúszott az 1400 forintos szintre. A jó gyorsjelentést közlő Inter-Európa Bank papírjait kilenc százalékkal magasabb áron is vásárolták a lelkes befektetők, igaz, forgalma nem érte el a kétszázezer forintot.
