Sikerrel zárult a szófiai értéktőzsdén az investor.bg online gazdasági újság kiadójának részvénykibocsátása. A gazdasági site mellett a magyar startlap helyi megfelelőjét is működtető társaság 320 ezer új, egylevás részvényt kínált fel aukciós technikával eladásra. A tíz napon keresztül zajló értékesítés eredményeképpen 3,336 levás átlagáron valamennyi részvény gazdára talált, a cég 1 millió 66 ezer leva (545 ezer euró) friss forráshoz jutott, amelyet akvizíciókra fordít majd.
Az investor.bg alaptőkéje az emisszióval 600 ezer levára emelkedett, 1 millió eurót meghaladó kapitalizációjával a bolgár tőzsdei cégek középmezőnyében foglalhat helyet. Az új részvényekkel a cégbírósági bejegyzés után, három-négy hét múlva fognak kereskedni a szófiai börzén.
Az investor.bg részvénye az első nyilvánosan forgalomba hozott internetrészvény a térségben. A jegyzésben 19 brókercég ügyfelei vettek részt, a részvények jelentős része külföldi befektetőkhöz került.
A tőkeemelésben egy magyarországi bejegyzésű, bulgáriai részvénybefektetésekre szakosodott cég is részt vett. Az 1998-ban 58 millió forint alaptőkével alakult, tavalyi éve után 30 százalékos osztalékot fizető Vitosa Magyar-Bolgár Befektetési Rt. az investor.bg 3,8 százalékát mondhatja magáénak.
