Legkorábban jövő tavasszal privatizálják a varsói értéktőzsdét, amelynek vezetői a következő hetekben a bécsi és budapesti börze vezetőivel is tárgyalnak, hogy megismerjék a formálódó közép-európai tőzsdeszövetség két tagjának elképzeléseit – mondta Wieslaw Rozlucki, a lengyel tőzsde elnöke a Világgazdaságnak. Rozlucki szerint a szövetséghez való csatlakozás csak egy lehetőség Varsó számára, a 98,8 százalékos állami részvénycsomag eladásakor a beérkezett ajánlatok közül választják ki a legjobbat.
Megfigyelők legalább 100 millió euróra teszik a varsói értéktőzsde piaci értékét, figyelembe véve, hogy a tőzsde több tíz millió eurós készpénzvagyonnal is rendelkezik. Elképzelhető, hogy a 38 milliós Lengyelország tőzsdéje túl nagy falat a bécsi és budapesti börze számára. Mint ismeretes, a BÉT és a vele a közeljövőben egyesülő BÁT felét, illetve háromnegyedét valamivel több mint 8 milliárd forintért vették meg osztrák és magyarországi osztrák hátterű bankok, illetve a bécsi tőzsde, ám az árban a magyar elszámolóház fele is benne foglaltatott. A zömmel készpénzt tartalmazó Keler nélkül a májusi tőzsdevételár mintegy 25-30 millió eurós cégértéket adna a magyar tőzsdére. A varsói értéktőzsde napi átlagos forgalma 2003 októbere és 2004 áprilisa között 86 millió, a BÉT-é 45 millió dollár volt (NAPI Gazdaság, 2004. május 7., 12 oldal), kapitalizációja a BÉT kapitalizációjának 210 százaléka.
