A szerdai zuhanás után tegnap sem tudott emelkedni a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca. Bár az index nyitás után száz ponttal erősödött, délre már 50 pontos mínuszban állt, és egy kisebb délutáni emelkedést leszámítva lényegében itt is zárt. A 11 532 pontos záróérték 0,4 százalékos csökkenést jelent, a forgalom a Molnak köszönhetően meghaladta a 7,6 milliárd forintot.
A Mol piacán korrekció látszott kibontakozni, az olajpapír a szerdai 8205 forintos záróárról 8390 forintig száguldott föl nyitás után. Tízkor aztán felébredtek az eladók, és zárásig hárommilliárd forintnyi részvénytől szabadultak meg, így az árfolyam a 8200 forintos szintre esett vissza. Az OTP áralakulása is hasonlóan indult: a reggeli 4400 forintos kötés után előbb a 4370, majd a 4330 forintos szinten álldogált, majd zárás előtt 4302 forintra esett.
Viszonylag nagy, másfél milliárdos forgalma volt a Richternek, ám itt nem a nagy ármozgás, inkább a 19 ezres szint megtartásáért folyó harc tette izgalmassá a kereskedést. Az eladók kétszer bizonyultak aktívabbnak, a második kísérlet éppen a zárás idejére esett, így 18 850 forinton végzett a papír. A blue chipek közül egyedül a Matáv szerepel továbbra is jól, a részvény három forinttal emelkedni tudott.
Az FHB zárásra ismét megközelítette a kilencezres szintet, forgalma pedig a 150 milliót. Az Egis és a Pannonplast papírjai egyaránt 45 millió forint értékben cseréltek gazdát, amíg azonban a gyógyszergyár 9000 forintra javított, a műanyagipari részvény három százalékkal zuhanva 1560 forinton állt meg.
