BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb hozammal folytatja az OTP

2004. július 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Jelzálogbank folytatja – az egyéves mellett – hároméves lakossági jelzálogleveleinek kibocsátását is. Ismét, immár harmadik alkalommal a 2007/I. jelzésű, fix 12 százalékos kamatozású, évente kamatot fizető papírt kínál a befektetőknek, július 20-ától 30-áig. A jelzálogkötvény a két különböző héten különböző áron (105,3, illetve 105,5 százalék) vásárolható majd meg.
Mindkét héten utolsó napi jegyzést feltételezve számításaink szerint 10,5 százalékos hozamot lehet elérni a vásárlással, azaz a pénzintézeti csoport ráígért korábbi önmagára: májusban és júniusban még 9,75 százalékos hozam mellett kínálta ugyanezt. Ennek oka az lehet, hogy a papír jóval kevésbé fogyott, mint például a rendszerint több milliárdért kibocsátott egyéves sorozatok.
Májusban még 2,7 milliárdnyi kelt el belőle, a szám ráadásul gyanúsan kerek, így intézményi rásegítés is lehetett a háttérben. A júniusi jegyzésnél viszont már csak 388 milliónyi fogyott. Ugyanakkor a többéves állampapírok hozama is emelkedett, az ÁKK által számított hároméves referenciahozam például a június eleji 10,12 százalékról 10,66 százalékra.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet