BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Matáv a T-Systemsszel társul

2004. július 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Matáv bejelentette, hogy a Deutsche Telekom rendszerintegrátor cégével, a T-systems Internationallel stratégiai együttműködésről szóló megállapodást írt alá. Eszerint a Matáv 1,4 milliárd forintos üzletrész-vásárlással és 2 milliárd forintos tőkeemeléssel 49 százalékos részesedést szerez a T-Systems Hungaryban. A társaság a Matávval együtt kíván integrált informatikai megoldásokat nyújtani – e téren mások mellett a Synergonnak is konkurenciát támasztva – a 200 legnagyobb hazai vállalkozásnak. A T-Systems Hungary a Matáv rendszerintegrációs és outsourcing-partnereként működik a jövőben, a Matáv pedig távközlési területen gazdagítja a T-Systems lehetőségeit. A Matáv már meg is kezdte SAP-alkalmazásainak kihelyezését a T-Systemhez.
Az együttműködés nemzetközi térre is kiterjed. A T-Systems International megállapodott a Matávval, hogy a délkelet-európai térségben (Bulgáriában, Romániában, Moldáviában, Szerbia-Montenegróban, sőt, Görögországban is) közösen jelennek meg a piacokon.
A megkérdezett elemzők egyelőre óvatosan nyilatkoztak az együttműködés potenciális pénzügyi hasznáról, arra azonban rámutattak, hogy az akvizíció (a Matáv kisebbségi tulajdonos lévén nem fogja konszolidálni a T-System Hungaryt) nem annyira az árbevétel, inkább a nagy ügyfelek piacán való versenyképesség oldaláról lehet előnyös a Matávnak. Ezért pedig az alig tíznapi EBITDA nem túl magas ár.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet