BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszületett a jegymegállapodás

2004. július 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyminisztérium tegnap este tette közzé, hogy létrejött a megállapodás a kárpótlásijegy-ügyben a magyar állam, a Keler Rt. és az Erste Bank Hungary Rt. között. A kárpótlási jegyek kereskedéséhez szükséges elszámolások mellett a Keler ezentúl elvégzi a jegyek értéktárolását is, az Erste Bank pedig közreműködik a jegyek elszámolóházhoz való beszállításában. A közlemény szerint a megállapodást rögzítő szerződések véglegesítése folyamatban van.
A szűkszavú közleményből ennél több nem derül ki, de a lényeget már korábban tudni lehetett: a régi jegyeket új sorozatúakra, valószínűleg az utolsóként kibocsátott S-sorozatúra cserélik (NAPI Gazdaság, 2004. július 14., 11–12. oldal). Így akár ismét nyugodt mederben folytatódhatna a jegykereskedelem a BÉT parkettjén, igaz, ehhez még ezt az utolsó teljes sorozatot be is kell vezetni a tőzsdére. A jegyek tőzsdei szereplését egyébként a BÉT máig függesztette fel, így ma mindenképpen dönteni kell a visszaengedésről vagy a további felfüggesztésről.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet