BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jövő héten az OMV-é lehet a Petrom

2004. július 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Románia a jövő hét vége előtt befejezi a Petrom privatizációját – nyilatkozta tegnap tartott sajtótájékoztatóján a román gazdasági miniszter. Popescu szavai szerint Románia legnagyobb olajfinomítójának – amelynek megvásárlására a Mol is pályázott – eladására 10 napon belül sor kerül. A miniszter szavai szerint a szerződés aláírása után nyilvánosságra fogják hozni a tranzakció összes részletét, így az árat is – jelentette a Bloomberg.
Elemzők szerint a Petrom-ügylet értéke valahol egymilliárd és 1,7 milliárd dollár között lehet. A vevő a társaság részvényeinek 33,34 százalékát vásárolja meg, ezt követően azonnal tőkét emel, így szerezhet többséget a jelenleg 60 ezer főt foglalkoztató cégben. Az OMV lépését az osztrák befektetési bankok, így az Erste és a BA-CA is pozitívan értékeli, bár kiemelik, hogy számszerűsíteni a sikeres akvizíció hatását az OMV nyereségességére legkorábban egy év múlva lehet majd.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet