Gyengült a forint, drágult az euró pénteken, bár a körülmények arra utalnak, hogy ez csak az alacsony forgalomnak és talán pletykáknak köszönhető. Az euró árfolyama a nap elején 250,60 forint körül járt – hasonló vagy még alacsonyabb szinten, mint csütörtök délután –, kora délutánra azonban 251,25 környékére emelkedett, állítólag azért, mert valutánk leértékeléséről, sáveltolásról szóló pletyka terjedt el. Annak ellenére, hogy ezt nemigen vette senki komolyan, késő délután az árfolyam a Bloomberg monitorai szerint megközelítette a 252,50 forintos szintet is, majd 251,80-ra esett vissza, ami egy forinttal magasabb a csütörtök délutáninál. A hazai kereskedés befejeződése utáni áradatokat azonban ajánlatos óvatosan kezelni. A dollár 203 forinton állt, mintegy 70 fillérrel magasabban az egy nappal korábbinál.
Az állampapírpiacon sok futamidőre nem, illetve csak elhanyagolható mértékben változtak a másodpiaci referenciahozamok. Kivételt jelentett ezalól a 3 éves futamidő nyolc, illetve az 5 éves futamidő négy bázispontos emelkedése. A hosszabb kötvények hozama napok óta jellemzően emelkedik, a rövid papíroké inkább stagnál (lásd grafikonunkat).
A bankközi devizapiacon az egynapos kamatok maradtak évi 11,50 százalék, azaz a jegybanki alapkamat közelében.
