BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztusban érkeznek a Molhoz az ajánlatok

2004. július 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az INA-részesedés növelésére, illetve romániai, szerbiai és szlovéniai benzinkútfejlesztésekre, valamint saját kitermelési kapacitásainak növelésére fordítaná a Mol a gázüzletág eladásából származó bevételt – jelentette ki Mosonyi György Mol-vezérigazgató tegnap az MTI-nek a Bloomberg szerint. A vezérigazgató kijelentette, hogy augusztus közepére, végére várják az üzletág három cégére (Földgáztároló Rt., Földgázszállító Rt. és a Földgázellátó Rt.) érkező ajánlatokat, ötleteket, amelyek ismeretében elkezdődhetnek a komoly tárgyalások az érdeklődőkkel. Ők jelenleg az adatszobában vizsgálódnak.
Ezzel Mosonyi gyakorlatilag megerősítette az Interfax hírügynökség korábbi hírét, mely arról szólt, hogy az ajánlattevők közti verseny igazából augusztusban indul majd el (NAPI Gazdaság, 2004. július 1., 11–12. oldal). A pályázókra vonatkozó információval kapcsolatban – eszerint hat pályázó lenne, amelyek közül a hír ötöt – a Ruhrgast, a Gaz de France-ot, a Gazpromot, az OMV-t és az ukrán JSC Naftogaz Ukrainyt nevesített – viszont Mosonyi nem mondott semmit. A gázüzlet eladásával kapcsolatos várakozásokon alig hűthetett az a kijelentése, hogy az augusztusi döntésre vonatkozó várakozások túlzóak. A piaci várakozások – smelyek a Mol több korábbi utalására alapozódnak – az idei év végét valószínűsítik. Erősen megoszlanak viszont abban a tekintetben, hogy mindhárom cég vagy csak egy részük lesz e eladó.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet