BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alacsony hozammal tudott kibocsátani az FHB

2004. július 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az FHB (Földhitel- és Jelzálogbank Rt.) Luxemburgban bejegyzett EMTN-programja keretében július 8-án először bocsátott ki külföldön nyilvánosan és egyben először közvetlenül euróban jelzáloglevelet (és ez lesz a pénzintézet papírjainak első külföldi tőzsdei bevezetése is). Amint a társaságnál megtudtuk, rendkívül kedvező, a három hónapos EUROLIBOR felett 29 bázispontos (az ötéves midswap-kamatlábhoz képest is csak 30 bázispontos) hozamfelárat tudtak elérni. Az FHB szakemberei rendkívül büszkék az eredményre, és remélik, hogy ez a jövőbeni hazai kibocsátásoknál is kedvezően hat majd a papírok árazására.
Az FJ09NF03 kódú jelzáloglevél fix kamatozású, a sorozat össznévértéke 100 millió euró, lejárata 5 év. Kamatszelvénye 3,875 százalékos, kibocsátási árfolyama 99,799 százalékos volt, így a hozama évi 3,92 százalék lett. A forgalomba hozatal két fő szervezője a Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank és a Bayerische Landesbank.
Az FHB-nél úgy vélik, a nyáron már nem rendeznek újabb jelzáloglevél-kibocsátást sem külföldön, sem itthon, legközelebb csak szeptemberben. Ennek mikéntjét még vizsgálják.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet