A K&H Equities bejelentette, hogy az anyabank egyedüli részvényesként 80 ezer forinttal emeli a cég alaptőkéjét. Egy-egy, 10 ezer forintos részvény árfolyama 107 millió 500 ezer forint, tehát az igen magas ázsiójú (vagyis a névérték fölött igen nagy, több mint tízezerszeres felárral kibocsátott) részvényekért 860 millió forint fog a társasághoz befolyni. Eközben az alaptőke csupán 200,08 millió forintra emelkedik. Úgy tűnik, a hányatott sorsú brókercég számára nem bizonyult elegendőnek az a 8,6 milliárd forint, amit a februári alaptőke-emelés során kapott, mivel saját tőkéje mínusz nyolcmilliárd forint körül volt. (Az akkori tőkeemelés segítségével kapta vissza működési jogosítványait a PSZÁF-tól.)
A felügyelet egyébként június végén felszólította a társaságot, hogy mindenkor feleljen meg a szavatoló tőkére vonatkozó követelményeknek, mivel a brókercég májusban nyilatkozott arról, hogy „ügyintézői mulasztás következtében” időlegesen nem teljesítette azokat. Akkor a szavatoló tőke 301 millió forint volt, de 651 millió forintra lett volna szükség.
