Július elsején közgyűlést tartott a Futureal Alapkezelő, amely az ország első nyilvános ingatlanfejlesztő alapját, a Futureal 1-et kezeli. A közgyűlésen 2005 végéig évi 1,5 százalékban határozták meg az alap kezelési díját, és a társaság eddig az időpontig lemondott a kezelési szabályzatban szereplő sikerdíjról is. (Az ingatlanalapok kezelési díja a piacon egyébként jellemzően évi 2-2,5 százalék, és van, ahol sikerdíjat is alkalmaznak.)
Az érdekes konstrukció kezelési szabályzatában ugyanis az szerepel, hogy az alapkezelési díj legfeljebb évi 4 százalék lehet, de a kezelő társaság saját hatáskörében dönthet ennél alacsonyabb díjról is. Hasonló a helyzet a sikerdíjjal, amely elvileg az egyéves állampapír-piaci referenciahozam fölött elért hozam 33 százalékáig terjedhet (NAPI Gazdaság, 2004. április 22., 12. oldal).
A befektetési jegyeket június 24-én bevezették a tőzsdére is, kötés egyelőre nem született rájuk. Az egy jegyre jutó nettó eszközérték május 28-a és június 30-a között 10 073 forintról 10 116 forintra emelkedett, ez éves szintre átszámolva mintegy 5 százalékos növekedés.
