BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emeli a kamatot az OTP-csoport

2004. július 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Jelzálogbank Rt. ismét jegyzést hirdetett egyéves futamidejű, a lakosságnak szánt jelzáloglevelekre. A papírok mától július 16-ig vásárolhatók meg, kamatuk ezúttal 10,75 százalék lesz. Az OTP-csoport február óta minden hónapban két hétig kínál egyéves lakossági jelzálogleveleket. Az eddigi öt sorozatból összesen 34,6 milliárd forintnyi kelt el, ezen belül a legutóbbiból viszonylag csekélyebb mennyiség, 2,947 milliárd forint. Talán ennek is tudható be, hogy most jelentősen emelkedik a papírok kamata: májusban és júniusban még egyaránt évi 10,35 százalékos hozamot lehetett elérni a lakossági jelzáloglevelekkel (az utolsó napon, pénteken délig történő vásárlással).

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet