Az OTP-csoport közzétette, hogy az OJB 2007/I. jelzésű, hároméves, a lakosságnak szánt jelzáloglevélből a kéthetes jegyzési időszak alatt 388,5 millió forintért jegyeztek a befektetők. A papírt most másodszor lehetett jegyezni, május végén ugyanebből – szintén két hét alatt – 2,7 milliárd forintnyi talált gazdára. (A bankcsoport ugyanakkor egyéves lakossági jelzálogleveleket is kínál, jellemzően minden hónap első két hetében, jellemzően több milliárdos értékesítési mennyiségekkel.)
Közzétették a múlt hét szerdai intézményi befektetőknek szóló aukció részletesebb eredményeit is. Eszerint az OJB 2011/II. jelzésű, fix kamatozású értékpapírokra 23 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, ebből fogadtak el 6,25 milliárd forintnyit. A 2011. szeptemberi lejáratú papír átlagos hozama 10,17 százalék volt. (Összehasonlításképpen, a legközelebbi, 2011. februári lejáratú államkötvényre 9,25 és 9,70 százalékos hozammal voltak azon a napon eladási és vételi hozamajánlatok.)
