BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OTP-jelzáloglevél intézményeknek

2004. június 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb, intézményi befektetőknek szóló jelzáloglevél-aukciót rendezett az OTP Jelzálogbank Rt. A 2011/II. jelzésű, évi 10 százalékos kamatozású papírból 6,25 milliárd forintnyit adtak el. Ez volt a sorozat második kibocsátása, május végén ugyanis már 13 milliárd forintért hoztak belőle forgalomba, akkor háromnapos jegyzés során, 99,6847 százalékos árfolyamon. (A hasonló jegyzések alkalmával általában a bankcsoporton belül találnak gazdára a papírok, azaz ezek csak kvázi-nyilvánosak.) A mostani aukció eredményét így nehéz értékelni, különösen, mivel sem a papír átlagárát vagy átlaghozamát, sem a jegyzők számát nem tették közzé.
A bankcsoport egyébként szinte folyamatosan kínál a lakosságnak is jelzálogleveleket, jellemzően magasabb áron (alacsonyabb hozammal), mint az intézményeknek. Ma délig még a 2007/I. jelzésű, hároméves papír jegyzése folyik évi 9,75 százalékos hozam mellett, az utóbbi öt hónap első két hetében pedig egyéves papírokat árusítottak, a bankbetétekhez hasonló hozammal.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet