BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassan felfelé kúsznak a hozamok

2004. június 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a forint viszonylag erősen kezdett tegnap, az euró árfolyama a 252,70 forint körüli szinten nyitott, de a jegyzés hirtelen emelkedésnek indult. A 253,00–253,50 forint közötti sávba állt be, itt azután eléggé hektikusan ingadozott. Késő délután inkább e tartomány felső részén tartózkodott, azaz hétfőhöz képest 50–70 fillérrel drágult az európai valuta. A hirtelen forintgyengülést a Pénzügyminisztériumnak a júniusi költségvetési hiányra vonatkozó – magas összeget tartalmazó – előrejelzésével magyarázzák, ez után a bejelentés után indult meg a piac. A dollár délután 209,60 forint körül járt, majdnem ott, mint hétfőn, de napközben jellemzően ennél 40–60 fillérrel alacsonyabb áron kereskedtek vele.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján 35 milliárd forintnyi papírra bő 80 milliárdnyi ajánlat érkezett, a 10,48 százalékos átlaghozam kissé meghaladta a másodpiaci értékeket. Az állampapír-piaci referenciahozamok egyébként napok óta lassan, de kitartóan emelkednek. Most 1–4 bázisponttal mentek feljebb, kivéve a 15 éves futamidőt, ahol a növekedés 7 bázispont volt.
A Magyar Nemzeti Bank kéthetes betétjébe ismét tetemes összeget, 221 milliárd forintot helyeztek el a bankok, miközben csak 199 milliárd forint jár le onnét. A betétek állománya igen magasnak számító szinten áll, már 460 milliárd forinthoz közelít. A bankközi forintpiacon 30–40 bázisponttal magasabban, 11,30–11,40 százalékon jártak az overnight-kamatok.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet