Meghatározó energetikai céggé válni a régióban és jelen lenni a közszolgáltatás minden szegmensében – fogalmazta meg Dervarics Attila, a Démász vezérigazgatója sajtótájékoztatóján társasága távlati céljait. Az ambiciózus célok konkrét vonatkozásairól, így például gáz- vagy más szolgáltató cégekkel való tárgyalásaikról azonban semmilyen részletet nem árult el, így csupán valószínűsíthető, hogy elsősorban a közös számlázásra, közös ingatlanhasznosításra, esetleg gépjárműflotta közös üzemeltetésére gondolhatott. Mint ismeretes, a Démásznak már van közös számlázó cége a Dégázzal, ami által már most jelentős költségeket takarít meg a társaság. A sajtótájékoztatón kiderült, hogy a D-Energia Kft. az árampiac piacvezetőinek egyike és vevőinek negyedét szolgáltatási területén kívülről szerezte, ami azért is nagy eredmény, mert a Démász – a jelenleg viszonylag ellentmondásosan működő árampiac ellenére – nem finanszíroz veszteséges szerződéseket. Többek között ennek is köszönhető, hogy a társaság árbevételének elsöprő része még a közüzemi szolgáltatásból származik, de a cég a közüzem 2007-ben esedékes megszűnésére is fel van készülve.
