A jelek szerint az OTP-csoport nemcsak a már ötödik hónapja kínált egyéves lakossági jelzáloglevelet teszi rendszeressé, hanem a hároméves papírt is, annak ellenére, hogy a hazai kisbefektetők zöme hajlamos rövid távon gondolkodni. A hároméves sorozat mától két héten keresztül jegyezhető, az első héten 106,19, a másodikon 106,38 százalékos bruttó (felhalmozott kamattal növelt) árfolyamon. Ezekhez számításaink szerint - pénteki jegyzést feltételezve - ugyanúgy évi 9,75 százalékos hozam tartozik, mint a május 28-án zárult első jegyzésnél. (Most ugyanabból a 2007/I jelzésű papírból bocsátanak ki újra.) Az első aukció egyébként sikeres volt, 2,7 milliárdnyit értékesítettek a papírból, bár azt nem tudni, van-e ebben esetleg intézményi pénz is. Közzétették a HVB-csoport új, egyéves, szintén a lakosságnak szánt jelzáloglevelének kamatát is, ez évi 10,51 százalék (NAPI Gazdaság, 2004. június 9., 11. oldal).
